#slide-panel{background-color:#000;border-bottom:2px solid #838383;display:none;height:80px;margin:auto;padding-top:20px} .slide{width:950px;margin:auto} .btn-slide:link,.btn-slide:visited{color:#fff;float:right;display:block;font-size:14px;text-transform:uppercase;font-weight:bold;height:28px;padding:3px 0 3px 0;line-height:28px;text-align:center;text-decoration:none;width:80px;font-family:Arial;background:#000;margin-top:-2px} .loginform{width:950px;margin:0 auto;color:#999;font-family:Arial,Helvetica,sans-serif} .formdetails{color:#FFF;font-size:12px;padding:5px} .formdetails input{border:none;padding:2px 5px;background-color:#EFEFEF} .loginregister{color:#999;padding:5px} .loginregister a:link,.loginregister a:visited{color:#90fff6;font-size:12px} .loginregister a:hover{color:#fff} .loginform h2{padding:10px 10px 10px 0;font-size:18px;font-weight:normal;text-transform:uppercase} .loginform ul li{display:inline} .loginform ul li a:link,.loginform ul li a:visited{color:#FFF;font-size:12px;text-decoration:underline} input#signIn{color:#fff;background:url(https://lh4.googleusercontent.com/_U0QaeycS3vw/TZHtnbhNayI/AAAAAAAAAcY/o9eDhACl16M/btn_login.png) no-repeat;width:94px;height:25px;cursor:pointer;padding-bottom:5px} input#Email,input#Passwd{background:#414141;color:#fff} input:focus#Email,input:focus#Passwd{background:#545454}
Login

Τρίτη 4 Σεπτεμβρίου 2012

Ισόπαλη με τον Ιωνικό

Με τον Γκερέιρο και τον Φουρτάδο να θυμίζουν κάτι από… πρωτάθλημα η ΑΕΚ ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Ιωνικό σε φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα στο Δημοτικό Γήπεδο της Νεάπολης.

Η Ένωση άνοιξε το σκορ στο 47ο λεπτό του αγώνα με κεφαλιά του Τσίτα μετά από κόρνερ του Παυλή και δέχθηκε την ισοφάριση από τους Νικαιώτες στο 89ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιαλελή.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε τον αγώνα με τους: Μακρυωνίτη, Βλάχο, Τσούπρο, Ντούμπερετ, Νικολόπουλο, Φέτση, Κοτσαρίδη, Γκερέιρο, Παυλή, Σταματή, Φουρτάδο. Καθόλου καλή εικόνα και από τις δύο ομάδες στο πρώτο 45λεπτό, με την ΑΕΚ να εμφανίζει και πάλι τα προβλήματα που έχει στον δημιουργικό τομέα.

Στο δεύτερο 45λεπτό όταν και ο Βλάχος έκανε αλλαγές και πέρασε στον αγώνα παίκτες που έχει εμπιστευτεί και στις αναμετρήσεις πρωταθλήματος. Η Ένωση άνοιξε το σκορ στο 47ο λεπτό με τον Τσίτα και στη συνέχεια έχασε αρκετές ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματά της.

Κάτι τέτοιο δεν συνέβη και στο τελευταίο 20λεπτό ο Ιωνικός ανέβασε την απόδοσή του και έφτασε στην ισοφάριση με πέναλτι του Γιαλελή.

Η σύνθεση του β’ ημιχρόνου της ΑΕΚ: Μοσχονάς, Αργυρίου, Νικολόπουλος (73' Μάλτσι), Βλάχος, Τσούπρος, Φέτσης, Δημγκιόκας, Σακκόπουλος, Παυλής (69' Νικολιάς), Κουρέλλας, Τσίτας.